| Jardelin a întrebat:

Cum setez in Excel ca atunci cand apas Enter, selectarea celulei sa nu se faca in jos ci sa se faca in dreapta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,
In setarile EXCEL, la mutarea celulei cand se apasa tasta enter poti schimba sa se mute la dreapta si nu in jos :
https://ibb.co/VDbFyz0

3 răspunsuri:
| Adrian5575 a răspuns:

Apesi TAB.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Adrian5575):

Pentru asta ti-as da eu funda, dar nu pot laughing
Chiar nu m-am gandit la TAB.

| Jardelin explică (pentru anonim_4396):

laughing Bine, dar intrebarea era clara, se referea cum obtin mutarea spre dreapta cand apas ENTER. Daca intrebam cum obtin mutarea spre dreapta, indiferent ce apas, atunci da, Adrian5575 primea funda. Sau macar felicitari. happy