| Goddessss a întrebat:

Cum si unde sa dau pe Facebook ca sa vad primele postări ce le postează prietenii mei? Unde la setări ca habar nu am?
Gen de multe ori nu imi apare pe pagina pricipala când cineva postează ci trebuie sa intru pe profilul lor ca sa vad ca au postat.
Vreo ideee?
Mulțu!

2 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Buna

Nu la setari trebuie sa mergi, ci mergi pe fiecare pagina persoanala a prietenilor tai, iar in dreapta sus, in linie cu poza de profil dar in partea dreapta, este : Prieteni; Urmaresti; Mesaj etc.
Dai click pe prieteni si dai cate un singur click pe : Primeste notificari si pe prieteni apropiati.
Dupa mergi la Urmaresti si dai click pe Vezi mai intai.

Asta este tot! Vei primii notificari de fiecare data cand acestia posteaza ceva, si cand vei intra pe Facebook, le vei vedea postarile lor mai intai.

| Miha50miha a răspuns:

Te duci la profilul prietenului, imediat sub poza de profil ai "trimitere mesaj" și apoi ai aia care îți arată că sunteți prieteni
Apeși pe aia și este o steluță la care scrie vezi primul, apeși acolo