| Sorinelo19 a întrebat:

Cum sterg ceva de pe hard?

Răspuns Câştigător
| JaJe a răspuns:

@ombladon si @Mihaidavidoglu1954 degeaba stergi de pe cosul de gunoi, ca acele fisiere inca mai exista pe Hard, si se poate recupera usor.

Pentru a fi sigur ca s-a sters definitiv acele fisiere, si facand imposibila recuperarea acestuia recomand sa folosesti un algoritm gen. Bruce Schneier sau Metoda Gutmann.

Vezi Wikipedia.

3 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Depinde de ce vrei să ștergi de pe hard. Un dosar /folder etc se șterge cu o comandă șterge. Dosarul șters ajunge în coșul de gunoi și trebuie șters și de acolo.

| ombladon a răspuns:

Dai click pe el,apesi pe deleta, dai enter, dai click dreapta ce cosul de gunoi si dai Empty recycle bin

| mata22 a răspuns:

Apesi pe delete de la tastatura