| alinzz a întrebat:

Cum trimit un e-mail? Adica ce ar trebui sa scriu la "CC" sau la "Subject" Ca vreau sa trimit la cineva un e-mail. Dar niciodata n-am mai trimis vreunul. Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Shammal a răspuns:

La CC nu e nevoie sa scrii nimic, acolo scrii daca vrei sa trimiti la mai multi acelasi e-mail adica scrii o adresa la "To:" si celelalte adrese la "CC:"; la "Subject" scrii ce vrei, poti sa nu scrii nimic sau un simplu salut, subiectul mailului, "ce vrei sa-i spui prin mail", e o mica introducere

2 răspunsuri:
| gki1980 a răspuns:

CC este carbon copy, campul unde sunt trecute persoanele carora li se va trimite o copie identica cu mesajul trimis destinatarilor principali (din campul TO).BCC este blind carbon copy. La fel ca CC, dar cu diferenta ca adresele persoanelor din campul BCC nu vor fi vizibile pentru celelalte persoane carora s-a trimis mail-ul (persoanele din campurile TO si CC).

| dexro a răspuns:

Pai trebuie sa dai mail nou dupa sa completezi la to catre cine vrei sa trimiti cc nu te intereseaza subiectul este optional si textul il scrii acolo unde ii locul ala mare pentru scris si dai send si gata

http://dexro.blogspot.com - aici ai un model decat ca ii la gmail (cu yahoo ii tot asa decat ca arata putin diferit)