| BigJon a întrebat:

Cum/unde as putea sa leg o banda de led (cu 10 leduri) de 12v la calculator?? (vreau sa pun ledurile la carcasa).

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stai linistit. Poti sa faci una nesarata si sa-l arzi. Eventual un om care se pricepe la electronica. Exista pe placa de baza o iesire pentru alimentarea placilor video si daca n-ai placa cu cooler aia este libera. Atentie! Numai un meserias poate face asta. Poti sa iei si din sursa daca are o iesire libera.

| gelu1970 a răspuns:

Crezi ca cele 10 leduri o sa-ti faca mai puternic pc-ul? de ce nu te bucuri de calculator asa cum e, functional?

| BigJon explică (pentru gelu1970):

Logic ca n-o sa fie mai puternic, dar sigur va arata mai bine.