| zxzx a întrebat:

Cum vi se pare Nokia N97? Merita cumparat? (vreau pareri explicite nu raspunsuri "da" sau "nu" )

Răspuns Câştigător
| hightcost a răspuns:

Eu zic ca se merita din unele puncte de vedere:camera buna, sistemul de slide(si aspectul in general), tastatura qwerty full fizica, se aude bine, memoria interna mare la care se mai poate adouga si card microSD de pana la 16 gb si cam atat imi vin in minte pe moment.
defecte:sistemul de operare(Nokia e singura firma care face telefoane numai cu un sistem de operare, ci anume symbian), touchscreen-ul nu se misca deloc bine(mai ales daca vrei sa folosesti degetul, pentru ca are touchscreen rezistiv), pentru office trebuie sa mai platesti inca ceva in plus, nu are accelerometru pentru jocuri si cam atat imi vin in minte

si eu am vrut sa imi cumpar n97 dar m-am gandit mai bine, dupa luni intregi(4-5) de informare despre telefoane m-am hotarat ca mai bine sa imi cumpar un iphone 3gs 32 gb, dar se foloseste la fix pentru ce am eu nevoie, dar are si el suficiente minusuri... spor la alegere...ai putea sa incerci un Samsung galaxy s sau chiar un iphone 4(daca nu te intereseaza pretul)

7 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

E un telefon bun, dar destul de mare, greoi. Daca nu il folosesti decat pentru vorbit, nu merita investitia! Poti pune pe el tot felul de aplicatii, problema este sa nu il scapi pe jos sa se duca diplayul sau ceva! bafta!

| SteauaNordului a răspuns:

Dpdv al tehnologiei merita cumparat, e bunicel,
dpdv al aspectului, mie una nu imi place.
cel mai bine astepti tu, poate apare ceva nou, mai performant, mi se pare cam trecut un n97

| ramona11ramona a răspuns:

Da merita

funda!

| Şoricel_3591 a răspuns:

Buna Bogdan...

Este intr-adevar un telefon bun in comparatie cu altele. Dar si banii...Eu te sfatuiesc sa iti ei unul mini deoarece sunt putine dif.intre el si modelul mai vechi si costa cu cateva mil. mai putin. Uite aici un video care sa te ajute:http://www.youtube.com/watch?v=XF5qjfLHKuo

Deci parerea mea este ca merita.

Cu drag, Diana

| Nita a răspuns:

Buna! Eu nu am Nokia N97 dar au niste prieteni si din cate mi-au spus ei nu e prea bun deoarece se blocheaza mai mereu si se inchide singur, ca majoritatea telefoanelor Nokia cu touchscreen. Sper ca te-am ajutat big grin

| Anastasiaa a răspuns:

E un telefon bun, are camera buna, este rezistent si are si memorie destula big grin. merita cumparatwinking.

| deutzik34 a răspuns:

Este foarte tare merita cumparat pentru ca am si eu unul si e foarte rezistent