| xtr3m33ff3ct a întrebat:

Cum vi se pare pc-ul asta pentru jocuri: Placa baza : N68C-S UCC, Procesor: AMD Phenom II X6 1055T, Placa video: Sapphire HD7750, Ram 2xCorsair DDR3 1333 Mhz de 4Gb, Sursa 750 Watt ATX 750W BTX, Hard: 500gb?

Răspuns Câştigător
| dani0822 a răspuns:

Procesorul este destul de ok, totusi recomand un i5. poti sa rulezi orice joc abia aparut pe acest pc la detalii maxime.

5 răspunsuri:
| SpecialistIT a răspuns:

Salutare.

Care este bugetul tau maxim alocat acestui PC? Ce componente ai nevoie? Vreau sa te ajut, daca si tu esti de acord.

Bafta si sanatate!

| Alberto97 a răspuns:

Spune bugetul si te voi putea ajuta

| xtr3m33ff3ct explică:

2 placute de Corsair DDR3 1333 Mhz de 4Gb, in total 8gb

| Me2 a răspuns (pentru xtr3m33ff3ct):

Procesorul e destul de vechi si consuma mult, iar sursa aia e slaba

| nicusor55 a răspuns:

Este slabut daca vrei ceva bun pentru jocuri iti recomand sa iti iei cu minim 4 GB ram, 2-3 GHz, si placa GTX si procesorul sa fie I7