| Lioana a întrebat:

Cunoasteti vreo aplicatie pentru telefon care poate face operatiunea opusa functiei crop? Adica nu sa taie din poza ci sa extinda poza cu o banda alba deasupra.
Pe PC pot face asta in Paint dar pe telefon n-am gasit o aplicație care sa poata face asta.

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Snapseed
Deschizi imaginea de la acel +

Intri la Tools, si cauti optiunea Expand.
Schimbi culoarea in alb sau ce doresti, si tragi cu mana de partea de sus.

Mai sunt si altele, dar Snapseed e de departe cel mai complex editor foto pentru Android, asa ca acesta imi e cel mai la indemana si nu m-am mai jucat in ultimii 2 ani cu restul (Adobe Photoshop Express de exemplu ).

| Lioana explică (pentru NLS):

Mulțumesc. E perfect pentru ce aveam eu nevoie.

3 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Știu că ce spun e un non-răspuns, dar poate fi o idee.
Eu am renunțat să mai caut aplicații pentru telefon (oricum nu sunt suficiente și pentru orice), așa că fac totul pe laptop iar apoi trimit înapoi pe telefon. laughing

| Lioana explică (pentru Hammurabi):

Asa fac si eu dar speram sa-mi usurez munca si sa nu mai mut fisiere de pe telefon pe laptop ca apoi sa le mut inapoi pe telefon.