| c0pil1n a întrebat:

Curentul electric slab poate afecta internetul?
Ideea e ca am un ps4 pro si cand rulez orice joc online am ping intre 25-30 da sunt momente in care se blocheaza jocul pe fractiuni de secunda.
Ping-ul si fps-urile sunt excelente! Ping 25-30 fps40-70.
Consola nu este defecta, a fost in garantie la service si ruleaza perfect.
Au testat si prietenii la mine jocuri pe consolele lor si la fel de rau le mergea si la ei. Au spus ca jocurile merg mult mai bine la ei acasa.
Am internet de la rds prin fibra 300.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Problema poate proveni atat din aparat, cat si din conexiunea la internet.
Incearca sa masori viteza si ping-ul pe site-ul RCS-RDS, respectiv si cu un laptop bun, conectat in locul PS4.
Daca la masuratoare PING-ul spre site-ul RCS-RDS nu este sub 20 sau viteza de download este sub 50, atunci suna la ei si reclama calitatea slaba.

| Ineys a răspuns:

Nu are nici o treaba internetul. Cum se blocheaza? Ingheata imaginea sau pare ca e totul in regula dar de fapt tu nu te misti si apoi te trezesti in alte locuri sau ca ai luat ceva damage, etc.

Daca e de la internet, imaginea se opreste doar la tine dar jocul isi vede de treaba. Tu primesti damage, te misti, etc etc. Si apoi dintr-o data vezi ca s-au intamplat toate odata.

| c0pil1n explică (pentru Ineys):

Ingheata imaginea, dar ingheata imaginea doar cand joc online. De ce?

Răspuns utilizator avertizat