| OMGisBrainiac a întrebat:

Dacă accesez o pagină online și intru la codul sursă și modific structura HTML, CSS sau JavaScript este vreo problemă pentru creator sau pentru altcineva?
Știu că mi se schimbă mie pagina în funcție de cum modific codul. Am citit undeva că așa se învață unele chestii, dar acolo era și un comment care zicea că dacă faci asta trebuie să înveți să refaci.
Pe scurt: Dacă modific codul sursă, apare modificarea și la alt utilizator înafară de mine?
Mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| N3v3rG1v3Up a răspuns:

Poti sa vezi codul HTML cu un click dreapta si Inspect Element. Poti sa faci ce prostii vrei tu ca dupa un reload la pagina totu revine la normal.

8 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

Daca nu ai acces la serverul lui unde sunt fisierele originale si doar modifici la tine nu strici nimic la el laughing
si intr-adevar e o modalitate de a invata, dar sa ai habar si ce face codul ala

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tot ce faci tu in broser acolo e client side, nu modifici nimic pe server

| K0sti a răspuns:

Numai daca ai aces la serverul lui, ceea ce e cam greu! Dar asta intra sub incidenta legii!

| SkyPilot a răspuns:

Modificarea o faci pe copia ta locala. Nu afectezi pe nimeni altcineva.

| OMGisBrainiac explică (pentru SkyPilot):

Mulțumesc, asta înseamnă că dacă dau reload la pagină aceasta revine la forma inițială.

| SkyPilot a răspuns (pentru OMGisBrainiac):

Exact. Ai grija sa salvezi local modificarile daca ai nevoie de ele.

| Radu284 a răspuns:

Inainte sa pui intrebarea asta, te-ai gandit cum ar arata internetul daca ai putea modifica paginile altora asa de simplu? Adica, daca te duci pe pagina lui Goagal, pui un penis in loc de sigla lor, si vede tot netul asta?

| OMGisBrainiac explică:

Să refaci că altfel e problemă*