| Ben9648 a întrebat:

Dacă am cumpărat Windows 10 home meargă licența (ceia) de activare la Windows 10 pro?

Răspuns Câştigător
| SiderS a răspuns:

Salut. Nu, nu o sa mearga win 10 home este pentru home iar pro o are pe a lui, este simplu.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Catrice a răspuns:

Nu meargă ceia.

| gabicoo a răspuns (pentru Catrice):

Meargă la ceilanți!
laughing

| gabicoo a răspuns:

Nem tudom!
Irjon romanul! Kerem!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, dar nu are rost să cumperi așa ceva. Windows e complet funcțional și fără activare. Singurele „neajunsuri" ar fi că în dreapta jos pe ecran îți va apărea mereu scris „Activați Windows" (scrisul ăla nu e deloc deranjant) și că nu poți să îl personalizezi (să schimbi culoarea la bara de instrumente, dar sunt și lucruri care țin de personalizare care funcționează). Ca exemplu, imaginea de fundal poate fi schimbată (salvezi imaginea pe desktop, iar apoi dai click dreapta pe ea și alegi „Setează ca imagine de fundal". Transparența, animațiile, culoarea si mărimea cursorului și alte lucruri legate de text și aparențe le poți modifica foarte bine din Setări>Simplificare acces. Si pe final, actualizările funcționează cât se poate de bine.