| robertosi a întrebat:

Daca am o placa video integrata (pe pc nu laptop) pot baga alta placa video?

4 răspunsuri:
| nelu13 a răspuns:

Da, fara probleme si eu am tot doua placi

| Savy a răspuns:

Da, normal ca poti baga. Pasii de urmat:
- Bagi noua placa video
- deschizi calculatorul
- intrii in Bios
- mergi la Integrated peripherals, la Video Init display first - PCI sau AGP (pe ce slot e placa noua)
- F10 - Yes
- o sa-ti porneasca sistemul de operare, o sa-ti detecteze placa video dupa care trebuie sa pui driverele (le gasesti de regula pe site-ul oficial al producatorului).

| catalin188 a răspuns:

Nu mai poti sa bagi alta numai daca schimbi si placa de baza integrata inseamna ca este facuta direct pe placa de baza fara mufa de detasare

| catalinbanc a răspuns:

Salut, da poti pune alta placa video n functie de slotul care il ai pe placa de baza AGP sau PCI-express, fiecare placa de baza are un slot pentru a pune o alta placa video in afara de ce`a integrata, unele au si slot AGP si slot PCI-express, aceast sau acestea de afla de regula desupra slotuilor in care introduci placa de retea tv`tuner etc., Ideea este ca poti daca alfi ce slot ai PCI-express sau AGP poti merge sa iti cumprei singur noua placa video, daca nu poti mergi cu unitatea la un magazin de calculatoare de unde iti poti achizitiona si placa video si poate te alegi si cu montarea gratuita, Bafta!