| ProDyx a întrebat:

Daca am placa de baza GA H61M-S1 cu Intel celeron g530 si placa video Asus radeon 5450, 4gb ram(Stiu ca nu este foarte bun).As vrea sa fac un upgrade cu si am facut niste cautari....As putea sa il upgradez cu un Intel core i5 3350P, placa video radeon hd 7770 ghz edition si cu inca 4 gb ram? Si am uitat sa zic am o sursa de 450W. Funda pentru cine raspunde dar imi si explica...

Răspuns Câştigător
| ITMania a răspuns:

I5 + surs noua + GTX 650 TI Boost 2GB:
http://bit.ly/16Cz7sn

Eventual,si un modul de 4GB RAM daca vrei sa cheltui tot bugetul.

6 răspunsuri:
| ITMania a răspuns:

Ai putea, dar mai bine cu un i3 + placa video mai buna si sursa noua, daca cea actuala e o prastie.

Ce buget ai pentru acest upgrade?

| ProDyx explică (pentru ITMania):

1600-1800 ron

| ProDyx explică (pentru ITMania):

Ce conteaza mai mult la o sursa? Daca eu am zis ca am de 450W de ce ar putea sa fie proasta?

| ITMania a răspuns (pentru ProDyx):

Pentru ca daca ai dat 50 lei pe ea sau ti-a venit o data cu carcasa, va fi proasta.
O sursa nu se cumpara dupa puterea in W, ca ai surse de 500W si la 100 lei si la 500 lei,oare care e mai buna?

Iti garantez ca cea mai scumpa,avand o electronica mult mai buna,avand protectii,avand o eficienta mai mare (consum la priza mai mic) si mai ales,scoate cat are pe eticheta, ceea ce o sursa slaba nu poate face.

Totusi, sursa ta are un nume?
Citeste pe scrie pe eticheta si pune aici, poate totusi e decenta, desi sunt aproape sigur ca nu e.

| ProDyx explică (pentru ITMania):

Multumesc mult ITMania!

| ITMania a răspuns (pentru ProDyx):

Nu ai pentru ce, ramai la ce ti-am pus mai sus, inclusiv sursa si nu vei fi dezamagit.

| ITMania a răspuns (pentru ProDyx):

I5 + surs noua + GTX 650 TI Boost 2GB:
http://bit.ly/16Cz7sn

Eventual,si un modul de 4GB RAM daca vrei sa cheltui tot bugetul.