| Gateway20000 a întrebat:

Am si eu un pc, cu o configurare: procesor Intel celeron CPU G530 2.40 Ghz dual core, Ram 4GB 1333, Placa video Ati radeon hd 5450 1 GB dedicata, Placa de baza gigabyte GA H61M S1, este pe 64bit...Credeti ca se merita sa bag bani in el? Si daca da cam ce as putea sa schimb la el...

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Atata timp cat placa de baza suporta procesoare actuale, o placa video buna si memorii ddr3, eu zic ca se merita. In primul rand procesorul trebuie schimbat cu ceva mai de actualitate ( un i5 3340 ), +4gb ram, si o placa video ok min. un r 280x. Si sa nu uitam de o sursa capabila eficienta 80+ pfc activ, proptectii si o putere min. de 500W.

| Gateway20000 explică (pentru Jipa95):

Aceasta este placa mea de baza:http://www.cel.ro/......et-1155-l/
Si mai am o intrebare, Daca te uiti la placa de baza si daca imi poti spune cam ce as putea pune pe ea, si daca mai poti sa imi las link ceva cu piesa respectiva, multumesc.

1 răspuns: