| luisai05 a întrebat:

Daca am renuntat la factura electronica care nu am vrut intentionat sa o am din greseala mi-am facut cont pe MyAccount...mi-a venit prin sms factura. daca renunt si desi mi-a venit factura electronica se poate sa imi vina aia prin posta daca am renuntat la electronica si sa o pot plati la posta din nou tot in luna aceasta in care mi-a venit acea electronica? vreau raspuns repede va rog! funda!

Răspuns Câştigător
| teocalinescu a răspuns:

Eu zic sa suni la ei mai intai si sa-i intrebi, sigur au o baza de date cu toate informatiile necesare despre clienti. Depinde despre ce factura este vorba, la magazinele PayPoint poti plati cu codul de client, nu-ti trebuie factura.

2 răspunsuri:
| marculescumihai a răspuns:

Nu am inteles mare lucru dar o sa incerc sa explic putin. Daca am inteles bine ai activat factura electronica si doresti sa stii daca iti va mai veni si prin posta? daca da atunci trebuie sa stii ca sunt SLABE sanse ( din cate stiu eu sigur NU, dar nu stiu ce optiuni ai selectat, daca era vreo oferta etc.)Motivul pentru care esti incurajata sa activezi aceasta optiune este ca sa scapa ei de griji.Acum e de datoria ta sa scoti factura la imprimanta ca sa o poti platii etc.Pe unele site-uri am observat ca acestia ofereau anumite avantaje celor ce activat factura online/sms ( ceva gen 2-3% mai putin la factura). Poti sa ii contactezi si sa anunti ca nu esti de acord (cel mai probabil gasesti mail, nr tel pe siteul lor )

| luisai05 explică (pentru marculescumihai):

Multumesc pentru raspuns! o sa incerc.