| Danutz_4269 a întrebat:

Daca am un procesor AMD Sempron 3200+,MMX, 3D now, 1. 8Ghz si as vrea sa il inlocuiesc cu un Procesor AMD Athlon II X3 460 3. 40GHz Socket AM3 box ar fi vreo problema de compatibilitate? Cu ce il pot inlocuii ca sa am un procesor mai puternic si compatibil?

5 răspunsuri:
| IulianP a răspuns:

Daca ai Sempron 3200 +, mai mult ca sigur e pe skt A, asa ca nu va fi compatibil.
Nu mai merita sa bagi bani in PC-ul actual.
PUNCT

| Valentyn22 a răspuns:

Trebuie sa afli daca este iti duce placa de baza procesorul, ne dai numele de la placa de baza?

| Danutz_4269 explică (pentru Valentyn22):

Nu prea ma pricep la calculatoare doar de asta am cerut si un sfat pentru a putea imbunatatii calculatorul.Cred ca palaca de baza este: NF61S-M2A

| IulianP a răspuns (pentru Danutz_4269):

Nu este compatibila cu procesorul indicat de tine.
Maxim ce poti pune pe placa ta de baza este AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core. Dar dupa cum spuneam si mai sus, nu merita investitia.

| Valentyn22 a răspuns:

Nu e compatibil dar ai putea sa mai strangi bani si sa iti renoiesti piesele sau iti iei unu nou.Bafta