| floripufi a întrebat:

Daca cineva ma insulta cum pot sa-i raspund?

Răspuns Câştigător
| NoNameJunior a răspuns:

Uite replici:
-Mai copile,mai intai uita-te in oglinda si dupa spune de altcineva!
-sa vorbesti pana nu o sa mai poti,eu nu te mai ascult!
-vezi-ti de scoala!
-nu ma intereseaza ce zici,ce faci, ce spui, nu ma intereseaza ca existi!
-nu vreau sa imi pierd 2 secunde din viata ascultandu-te!
-hai ma, vezi-ti de treaba si lasa-ma ca nu am chef de tine!
Succes!

7 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Ce tampenii spuneti oameni buni.
Eu daca ma simt insultat in primul rand rog sa pastreze putin respect persoana respectiva.
Apoi am o vorba "Natura ne aseamana, educatia ne deosebeste"

| nobody88 a răspuns:

Ignoral si vezi-ti de drum. Trateazal exact ca pe cineva care nu merita. Pana la urma si la coada iti dau un exemplu simplu

un om istetz cand merge pe strada si vede un $h! t, nu se duce si calca in el, il ocoleste elegant. asa si tu daca vezi ca, cineva e prost si nu are 7 ani de acasa ia si ocolestel si vezi-ti de drum. Nu rezolvi nimic daca il pocnesti, din contra ii demonstrezi ca esti la exact accelasi nivel cu el. Acuma na totul depinde de tine daca vrei sa te cobori la nivelul lui nu ai de cat dar tine minte daca faci asta nu rezolvi nimic decat sa ii confirmi ca esti pe acceiasi treapta cu el. Ignoral si vezi-ti de drum succes happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai copilaros : Cine spune acela-i el, se marita cu-n purcelbig grin
mai matur ( ori ii raspunzi cu aceiasi moneda, dar etic ca el este asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde in ce dispozitie esti ori il lasi ca nu esti ca el
sau ex du-te dr.u raspuns is deja acolo
esti pro. si demult dar tu mai ca mine
mui,.s m am lasat acum iti las tie locul meu e liber
sugi pla. e buna vrei si tu? du-te in baie la baieti e suficent cateva ore
important e sa ai raspuns la fiecare afirmatie a lui/ei
sau esti curv. da ti ciuda ca la tine nu se uita numa la mine?
is multe
intorci vorba pe dos si razi de el
se oftica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea are rost sa te pui cu el, o injuratura duce la alta care la randul e duce la alta si tot asa, prefate ca nu il auzi, tu vrei sa te iei la bataie cu asa un retardat, pumni si injuraturile nu rezolva niciodata problemele ba chiar le agraveaza, ascultama in viata mea am trait cu vreo cateva sute de dinastia, cea mai buna solutie e indiferenta, la inceput nu mi-a reusit cu indiferenta deoarece fara sa vreau emotiile mele ieseau la iveala fara a intentiona sa le arat, iti urez multa bafta, pa.

| Leonard08 a răspuns:

Stai calm si spune-i ceva de genul: Diferenta dintre mine si tine este aceea ca eu imi folosesc neuronii sa studiez idiotii iar tu ti-i folosesti pentru a fi cobaiul meu.

Ma amuz atat de tare cand vad ca se enerveaza din ce in ce mai mult pentru ca vorbele sale nu reusesc sa ma atinga.
Asta ma face sa fiu atent la ce spune si la cum reactioneaza ca apoi sa pot spune "o perla inteligenta" laughing
Daca situatia se "incinge", de obicei se alege ce una in bot.

| johnyluvmada a răspuns:

Salut.in primul rand.ai putea sa nu ii raspunzi.prin asta s'ar simti mai nasol.nu te'ai cobori la nivelul lui...cred ca asta e cea mai buna rezolvare