| Muntean_Nicu_1992 a întrebat:

Am un calculator mai vechi de vreo sase ani si vreau sa imi cumpar o tableta insa calculatorul nu are wireless asa ca nu pot sa imi iau un router si sa il conectez la cablul de internet si sa aiba internet si tableta si calculatorul(daca intelegeti ce zic).
Ce imi recomandati sa fac?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Pai 95% din routerele wireless iti dau voie sa faci ce vrei tu. Mai precis, la cam toate(95%) din routere, poti sa conectezi dupa instalarea lor 4 dispozitive cu fir(cum ai tu pc-uri, deci pana la 4 pc-uri), plus cele wireless, care nu le includem aici.

| Muntean_Nicu_1992 explică (pentru sltlp):

Multumesc pentru raspuns, chiar m-ai lamurit

4 răspunsuri:
| laurentiu80 a răspuns:

Cel mai simplu ar fi sa-ti cumperi un adaptor wireless pentru calculator, cel putin te scuteste de cabluri trase prin casa. Un adaptor costa in jur 35-40 de lei.

| Muntean_Nicu_1992 explică (pentru laurentiu80):

Pai si mai exact ce face acel adaptor?

| laurentiu80 a răspuns (pentru Muntean_Nicu_1992):

Pai tine loc de placa de retea wireless, te conectezi la router fara sa tragi niciun fir intre calculator si router.

http://www.emag.ro/adaptor-wireless-tp-link-usb-2-0-tl-wn721n/pd/EV272BBBM/