| BernatDaniel1990 a întrebat:

Daca cumpar un router wireless din magazin, nou, primesc si cabluri de internet la el, sa conectez pc-ul sau de acelea trebuie eu sa fac rost de altele? Daca nu primesc de unde pot face rost de cabluri de internet cu mufe?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Primesti tot ce trebuie. De obicei cand cumperi un router primesti asa:
-router /router wireless
-manuale/ghid utilizare
-cd optional
-adaptor 230v
-cablu cu 2 capete rj45.
Sau altfel zis, ai tot ce trebuie pentru a seta si folosi internetul fara probleme dupa pe un pc cu cablu, si pentru dispozitivele tale wireless.

3 răspunsuri:
| pbsolver a răspuns:

La 90% dintre routere primesti. dar daca nu primesti, il poti configura prin wireless de pe tableta/laptop/telefon. in hypermarketuri gasesti cablu de retea de 5/10m gata sertizat

| hundead15 a răspuns:

Le primesti odată cu router-ul stai calm happy

| Myname950205 a răspuns:

Trebuie sa ai internet(mai exact cablu de internet in unitate)dupa care cand iti iei router-ul un fir de la el se baga in unitate in locul internetului, iar firul de internet in router. Daca esti incepator va dura ceva pana o sa il instalezi.Bafta!