| Polinco a întrebat:

Daca dau email-ul de la contul de PayPal cuiva imi poate trimite bani din PayPal-ul lui? Si daca imi poate trimite bani din PayPal-ul lui ii voi avea pe cardul meu MasterCard?

Răspuns Câştigător
| AutumnDay a răspuns:

Da, eu asa ii pot scoate. Am avut atasat si MasterCard de la BRD, dar nu am putut retrage pe el, nu mai stiu ce mesaj imi aparea atunci, ceva cum ca nu se poate retrage pe cardurile de tip MasterCard.
Cineva pusese o intrebare aici:.

"Emanuel spune:
ianuarie 27, 2017 la 11:53 pm
Cine imi zice si mie daca pot sa utilizez un card cec bank mastercard pentru a scoate bani de pe pp! Multumesc

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Da si nu. Ia si citeste despre cum functioneaza PP, au help in romana, pentru numele sfintului cirnat sculat!

| AutumnDay a răspuns:

Nu, ii vei avea doar in contul tau PayPal. Dupa, atasezi cardul tau la contul de Paypal, dar ai nevoie de Visa, parca stiam ca cu MasterCard-ul nu poti extrage banii. Eu am Visa de la ING atasat la PayPal.

| Polinco explică (pentru AutumnDay):

Si cu cardul Visa poti scoate banii din contul de PayPal?

| AutumnDay a răspuns (pentru Polinco):

Da, eu asa ii pot scoate. Am avut atasat si MasterCard de la BRD, dar nu am putut retrage pe el, nu mai stiu ce mesaj imi aparea atunci, ceva cum ca nu se poate retrage pe cardurile de tip MasterCard.
Cineva pusese o intrebare aici:.

"Emanuel spune:
ianuarie 27, 2017 la 11:53 pm
Cine imi zice si mie daca pot sa utilizez un card cec bank mastercard pentru a scoate bani de pe pp! Multumesc