| FloriBla a întrebat:

Daca doresc sa achizitionez un laptop (sa zicem de pe eMag) si are sistem de operare preinstalat (Ubuntu, Linux sau Windows) si eu il schimb, risc sa pierd garantia? Sau garantia e strict pe hardware? (Sau depinde de politica magazinului?)

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista garantie pe software, e strict hardware

| supermamici a răspuns:

Nu pierzi garantia, intrucat garantia se ofera pe hardware. Bine... sa nu te apuci sa faci flashuri de bios sau sa overclochezi software componentele.
O varianta: http://bit.ly/acer-i3-710m-laptop

| FloriBla explică:

Multumesc de raspunsuri:D
http://www.emag.ro/......EPBNNBBBM/
Acesta e laptopul, dar nu stiu sigur daca o sa il cumpar de pe eMag (nu prea am incredere). Daca puteti sa va dati cu parerea despre el ar fi grozav. Mentionez ca nu sunt gamer inrait, dar imi place sa ma joc.

| FloriBla explică:

Oh, despre buget, ar fi maxim maxim 2500, de preferat mai jos. O data, nu am o anumita data, inca ma informezbig grin