| Bostina_Cristi_2000 a întrebat:

Daca fac un site in HTML la PC in momentul in care il activez daca ma uit pe telefon se va optimiza singur sau trebuie sa il optimizez eu? Daca trebuie sa il optimizez eu cum pot face asta?

DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| danbnz a răspuns:

Se optimizeaza singur daca, de exemplu, ai folosit o tema responsiva si ai facut site-ul prin wordpress, altfel va trebui sa o faci singur. Uita-te aici:
https://www.w3schools.com/html/html_responsive.asp

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca trebuie sa il optimizezi tu pentru dispozitive mobile. E ceea ce se numeste ca faci un site responsive.
Ai aici niste chestii de baza despre concept

https://www.w3schools.com/html/html_responsive.asp

| sierra1 a răspuns:

"un site in HTML... daca ma uit pe telefon se va optimia singur"

în nici un caz. Și ai de folosit tehnologii muuuuult mai avansate decât HTML (de exemplu JS CSS, XML, AJAX șamd)

| Dismally a răspuns:

Trebuie sa-l faci tu sa-ti afiseze elementele intr-un fel pe pc si in alt fel pe tablete/telefoane mobile.