| AlexAndrei96 a întrebat:

Daca fac upgrade de la 4.4 la 5.0 la Samsung Galaxy S5 si de la 4.3 la 4.4 la Samsung Galaxy S4 vor merge bine sau va merge mai rau? In special la 4.4 deoarece un tip mi-a dat bani sa-i refac telefonul, sa-i fac update la tot ce trebuie si nu stiu ce sa fac. Sa fac updat la 5.0 si 4.4 sau nu?

Răspuns Câştigător
| LTAA a răspuns:

La 4.4 poti sa faci Update, toate bug-urile au fost rezolvate, in schimb nu te ingramadi sa instalezi 5.0, cand va aparea, pentru ca poate avea bug-uri.

| AlexAndrei96 explică (pentru LTAA):

Dar va merge bine 4.4 pe telefon? Samsugng Galaxy S4, cat despre S5...mai astept.

| LTAA a răspuns (pentru AlexAndrei96):

Din ce am vazut, nu s-a plans nimeni.

| AlexAndrei96 explică (pentru LTAA):

Inca o intrebare daca se poate. Cum optimizez S5 si S4 sa mearga foarte bine? Fara sacadari, fara lag, sa mearga ideal. Pana acum nu am intalnit, dar daca dau scroll foarte rapid pe net si prin Play Store se intalneste. Adica dau foarte rapid.

| LTAA a răspuns (pentru AlexAndrei96):

Daca dai "foarte rapid" normal ca are lag, deoarece trebuie sa incarce paginile cu aplicatii, doar ca nu se intampla instant, pe masura ce scrollezi.
Inchide aplicatiile inutile, opreste procesele, evetual descarca Clean Master si umbla pe acolo.