| geany550 a întrebat:

Daca imi iau un laptop care are ca sistem de operare linux, se poate schimba sistemul de operare fara a intampina probleme?

9 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Da, nu exista nici o problema. Sper ca nu ai in vedere sa pui xp, ca nu se va putea(daca e nou). 7 ramane o varianta foarte buna)

Răspuns utilizator avertizat
| petrica1111 a răspuns:

Da,fara probleme.Doar sa ai driver-ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil sa-ti faca figuri la inceput.asa am facut si eu cu vechiul meu pc dar pana la urma ar trebui. sa-ti mearga.Vezi sa-ti alegi un windows bun de preferabil 7 pentru ca se misca ff ff bine si ii da clasa xp-ului.Numai bine! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu dai instal din exe.iti dau niste pasi sa tii cont de ei:
I.Imaginea.iso a windowsului o faci butabila pe un dvd cu nero
II.Te asiguri sa nu iti ramana nimic pe C sau unde vrei sa il instalezi (filme muzica fotografii)
III.dai restart si imediat apesi pe F12 sau F11 nu mai stiu zigur.si ii dai sa buteze de pe DVD/CD
IV.Il lasi sa se incarce.formatezi C-ul si continui instalarea.cam asta ar fi bafta! pentru ajutor poti sa ma contactezi la ID adyasot13.

| geany550 explică (pentru anonim_4396):

Sti.nu mi-ar fi greu sa fac asta.da mie teama ca pot faceceva de care miar parea rau.ca eu totusi am 14 ani.las pe mana unuia care stie...

| anonim_4396 a răspuns (pentru geany550):

Si eu am 14 ani.winking. stai linistit.la varsta asta am reusit sa fac calculatoare care nici macar nu mai porneau.deci crede-ma ca nu conteaza varsta. daca nu te pricepi e bine sa nu faci vreo tampenie.

| geany550 explică (pentru anonim_4396):

Am facut deja destule ca odata am setrs tot c-u si dupa restaart nu mai mergea...si odata am scos memoria ram si la fel black screen dupa ce am bagat-o. abia dupa ce am demontat tot pc am scos procesoru, placa video si ramu o mers.da in fine.las pe mana unui specialist.

| RaZzorXz a răspuns:

Da, daca ai nevoie de ajutor baga id meu : razzorxz vorbim acol.