| RaulGeorge798 a întrebat:

Daca imi instalez windows 7 pe DUAL-core 2. 50Ghz, 4GB RAM,si imi iau un driver detect de pe net,este posibil sa-mi gaseasca driverele necesare de la placa de baza,audio, video ca sa-mi mearga brici? sau nu se poate asa ceva.Dau funda

Răspuns Câştigător
| bogdan12321132231 a răspuns:

Da foarte posibil, daca nu ai componente bune nu te astepta sa zboare calculatorul instaland ultimele drivere.

| RaulGeorge798 explică (pentru bogdan12321132231):

Da foarte posibil in sens ca se poate instala sau ce ai vrut sa spui? da inteleg eu nu vreau ultimele drivere de la PC, numai cele necesare cat sa mearga destul de bine youtube si in general PC

| K0sti a răspuns (pentru RaulGeorge798):

Driverele le gasesti la producator, nu cu porcarii de programe! Rusinos sa nu stii sa instalezi niste drivere amarate!

| RaulGeorge798 explică (pentru bogdan12321132231):

Inainte de a instalat win 7 iti spun ca am vista 32 bit si vede cu 1gb ram mai putin si zboara excelent pe nethappy si un pic la jocuri. placa video e de vina dar se rezolva.Ms oricum funda de la mine

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Cel mai bine e să le instalezi de pe CD-ul de pe care le ai și după se updatează ele sau le iei de pe net dar alea de la placa de bază nu se găsesc prea ușor pe net. Eu nu am încredere în programe de genul de care ai spus tu. Oricum poți să îți iei și un Windows 8.1 că și ăla îți bagă drivere automat prin actualizări dar nu știu dacă ți le va băga și pe cele mai importante.

| bogdan12321132231 a răspuns:

Bagati windows 7 ultimate 64biti si driverele le descarci de pe net daca stii ce componenete ai