| AnOonnimmm a întrebat:

Dacă îmi țin bateria externă solară la soare și în acelasi timp îmi încarc telefonul la ea se poate întâmpla ceva?

3 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Nu încarcă

| Brizbriz a răspuns:

Nu

oricum, nu am auzit de baterie solara care chiar sa incarce bateria
suprafata de incarcare e prea mica
am auzit doar ca incarca indeajuns cat seara sa poti folosi lanterna incorporata

ce model e? sunt curios happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curentul care intra e mai mic decat cel care iese deci probabil nu va incarca.
Daca vrei sa incarci direct mai bine iei un panou tip carte din trei bucati, e mai eficient.