| Yoaemmo94 a întrebat:

Daca ma puteti ajuta....Doua proprietati ce caracterizeaza materialele metalice si le diferentiaza de cele nemetalice
Dau funda...ma puteti ajuta

5 răspunsuri:
| MysteryMen a răspuns:

Maleabilitatea (proprietatea metalelor de a fi trase sub forma de foi) si ductibilitatea (porprietatea metalelor de a fi trease sub forma de fire) sunt 2 proprietati ale metalelor pe care nemetalele nu le au

| Yoaemmo94 explică (pentru MysteryMen):

Mersi

| MysteryMen a răspuns (pentru Yoaemmo94):

Cu Placere :*

| Yoaemmo94 explică (pentru MysteryMen):

Mi-ai fost de ajutor

| luisanamy a răspuns:

Aici sunt mai multe detalii, in caz ca mai ai nevoie pe viitor http://marcel.suciu.eu/Cartea_Std_Mater.pdf