| hUnTERRRRRR a întrebat:

Daca mi se restarteaza pc singur se poate sa fie de la hard disk?
Am schimbat sursa si tot la fel face,am schimbat pasta la procesor si tot la fel, am schimbat cablurile de alimentare si tot la fel.
Nu stiu de la ce poate sa mai fie.

4 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

E foarte putin probabil sa fie de la hdd
sursa e in topul motivelor, dar intai e placa de baza (condensatori care se umfla in timp) urmata de memorie (memoria se dilata/contracta si in timp poate sa nu mai faca, contact bine), sursa e pe locul 3, urmeaza placa video, etc... hdd-ul e printre ultimile

| hUnTERRRRRR explică (pentru JicaContra):

Eu am inteles ca dupa sursa e hdd, pentru ca si cand incercam sa instalez windowsul se restarta si am inteles ca e de la hdd sau sursa atunci.

| JicaContra a răspuns (pentru hUnTERRRRRR):

Nu stiu cine ti-a spus, dar hdd-ul e printre ultimile, iar placa de baza e prima, sunt niste condensatori care se umfla in timp

iar hdd-ul poate fi testat, il scoti si bootezi un Linux, si lucrezi in el si vezi daca se mai restarteaza, incearca sa iei Knoppix si sa il pui pe un stick cu rufus

| stancuprint a răspuns:

1 Windows, 2 Hard. Incearca astea doua. Spor!