| Thunder182 a întrebat:

Daca o persoana a oprit pe wapp setarea care permitea celorlați sa vada când a fost ultima data activa, iar eu intru in conversația pe care o am cu acea persoana si sub numele ei scrie ca este conectata, înseamnă ca este pe wapp sau ca este si ea intrata in conversația pe care o are cu mine

Răspuns Câştigător
| AlexValentinn a răspuns:

Daca cineva dezactiveaza last active sau cum se numeste nu iti mai apare cand a intrat ultima oara, dar daca este conectata iti va aparea, asta nu poate dezactiva. Si daca este conectata, inseamna ca a intrat pe aplicatie, poate citeste conversatia ta, poate alta conversatie sau poate doar are aplicatia pornita. Cum a zis si colegu, daca ii dai mesaj si ea citeste sau este in conversatia voastra ar trebui sa iti apara instant seen, dar am vazut ca unele persoane pot sa iti raspunda la mesaj fara sa iti dea seen dar eu nu stiu cum.

| Thunder182 explică (pentru AlexValentinn):

Da, este tot o setare pe care o poți oprii

3 răspunsuri:
| Green66 a răspuns:

Înseamnă că persoana respectivă este activă în acel moment. Poți trimite un mesaj și dacă e în conversația cu tine ar trebui să-ți apară instant că l-a cititlaughing

| Navzharah a răspuns:

Daca scrie conectata, inseamna ca este pe Whatsapp. Nu inseamna ca este pe conversatie cu tine. Ca sa vezi daca e pe conversatie cu tine, trebuie sa iti apara cu albastru la mesaj imediat. Se poate sa fie pe whatsapp sa ti apara ca este conectat(a) si sa nu iti raspunda.