| Benyamin173 a întrebat:

Dacă pun o placa de baza micro atx intr o carcasa middle tower (atx) se vede urât?
Vrei sa imi fac o unitate de gaming si totodata sa o pun pe birou si nu stiu daca arata urât...

7 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Depinde ce carcasa, cu panou transparent sau nu, si depinde ce consideri tu a fi "urat". Eu zic ca indiferent cum arata, e mai bine ce face decat cum arata.

| Benyamin173 explică (pentru CM7YRE):

Cu panou transparent, mai exact carcasa segotep halo 6 v2

| CM7YRE a răspuns (pentru Benyamin173):

Tie cum ti se pare ca se vede, "urat sau frumos"?

| Benyamin173 explică (pentru CM7YRE):

Sincer arată putin cam urat, adică pe bune, mai ai jumate din carcasa liberărolling on the floor

| CM7YRE a răspuns (pentru Benyamin173):

Daca arata urat si ceilalti zic ca arata frumos la ce te-ar interesa pe tine parerea celirlalti? Ai sta cu o fata pe care tu o consideri "urata" doar pentru ca ceilalti ar fi de parere ca "sunteti un cuplu frumos"? Eu cred ca nu. Deci mergi pe opinia ta, si ia ori alta placa de baza ori alta carcasa ori pune altceva acolo, sa iti placa tie conteaza.

| NLS a răspuns:

Https://www.mygarage.ro/......ea-z02.jpg

Depinde ce pretentii ai.
Va arata cam ca in imaginea de mai sus. (unde WM e precar, dar exista. Nu am insistat mult, fiind vb de un prim sistem pentru tatal meu, adunat din diverse piese ramase din al meu si al fratelui).

Va exista o parte buna, daca carcasa ta e "moderna" si are ventilatoare frontale (a mea se vede ca n-are): va fi foarte bine aerisit.
Cum arata, conteaza cel mai putin.

| Daniel925 a răspuns:

Ce conteaza cum arata? conteaza sa mearga bine.