| GEORGEL2012 a întrebat:

Daca scot prelungitorul in care am calculatorul in priza, des are ceva? afecteaza? adica daca ma joc acum 3-4 ore, opresc calculatorul si il scot din priza si dupa alte 2-3 ore in bag din nou ce are? se strica sau cv? precizez ca in momentul in care scot din priza calculatorul este oprit! precizez ca eu am cumparat calculatorul de la eMAG si de 1 an de cand il am imi de 2 ori mi-a facut probleme sursa, oare de ce?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate unde locuiesti este tensiune proasta la priza, cum anume ti-a cedat sursa?

| GEORGEL2012 explică (pentru anonim_4396):

Pai, nu stiu, am trimis-o in service la eMAG si atat au diagnosticat-probleme sursa...atat! nici un sfat nimic

| anonim_4396 a răspuns (pentru GEORGEL2012):

Pune si masoara tensiunea de la priza, de atatea ori am patit sa plec de acasa si sa las calculatorul functional(asta insemnand fara probleme mult timp indiferent ca il miscam sau nu ca sa exclud ideea ca ar fi contacte imperfecte) iar cand ma intorceam trebuia sa fie ceva, hardul clampanea si alte prostii cum ar fi sa se inchida calculatorul degeaba.
Daca ai sursa fara protectie te trezesti cu pc-ul parlit.

4 răspunsuri:
| IonutzWoW a răspuns:

Are nici-o legatura insa ai grija sa stingi pc-ul inainte de a-l scoate din priza.

| razvy1610 a răspuns:

Nu stiu de ce a cedat la tine sursa de 2 ori la mine am facut acelasi lucru timp de 4 ani la calculator si nu mi-a picat niciodata. Nu cred ca are ceva bafta.