| Silviu0101 a întrebat:

Daca sunt student si sa zicem ca am un buget de 3500 ron, ce ar fi mai bine sa imi iau? (bugetul este doar pentru acest lucru). Un telefon de ultima generatie (gen iphone 6, nexus6, etc) un laptop sau un pc de gaming? Precizez ca sunt la medicina.

Orice idee e bine venita. Dau fundita la cel mai bun raspuns. Vreau sa fie fiecare original va rog in raspuns si cu multe argumente.

P.S Precizez ca acum am un pc foarte slab ( nu mi-a trebuit mai mult pentru ca nu ma jucam inainte), nu am laptop iar telefonul este un smartphone destul de slabut..., ce pot sa zic, m-am axat pe haine si pregatire pana acum

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu 2500 poti sa-ti iei un laptop bun iar cu restul un smartphone bunicel. Daca te gandesti bine ramai si cu bani.
Uite (o varianta) :
http://www.cel.ro/......b-black-l/
http://www.allview.ro/......cificatii/

suntserios
| suntserios a răspuns:

Hmm sa vedem... un iphone6 doar ca sa te spargi in figuri?
PC de gaming in conditiile in care faci medicina si ar trebui abia sa mai ai timp sa mananci

sau un laptop pe care il poti folosi la orice inclusiv la facultate... hmmm

| Butnariu_Ovidiu_1996 a răspuns:

3500 sunt multi bani.
Cu 2000 de lei iti poti lua un calculator foarte bun pentru jocuri:i3, radeon HD 7500 si HDD de 500 gb.(calculatorul meu, merge battlefield 3 foarte bine+gta 4+Mafia 2).
Cu 1000 iti poti lua un smartphone, dar pe Android, unul chinezesc, ca Allview sau GSmart.(eu am avut ambele:un Allview P5 Quad care era bunicel, iar acum am un Gsmart Saga S3 cu un ecarn urias-6 inch.Bateria tine o zi, daca nu te joci jocuri prea mult-2 ore si are ecran HD)Singura problema ar fi ca video-ul de pe youtube are putin intarziere cu sunetul, abia daca observi.Pe telefon merge GTA Vice City si San Andreas.Pe eMAG acum costa 800 de lei.
Si ai ramane cu 500 pe care sa-i dai saracilor.(700, daca iei tel de pe eMAG).
Acum ca am calculator, imi trebuie laptop(ce noroc!).O sa mi-l iau de Black Friday, dar acesta pare interesant: http://www.cel.ro/......b-black-l/ (un monstru pentru jocuri, parerea mea).
Concluzia: smartphone chinezesc ieftin si bun(GSmart Saga S3, apropo castile sunt foarte bune, citat de la un prieten fan Apple) si un monstru pentru jocuri(ala de sus, laptop-ul)+100 de lei pentru cateva jocuri, nu le fura ca nu-s asa de scumpe(Just Cause 2+Mafia 2)