| SilentStorm a întrebat:

Salut TPU,

Care este cea mai buna alegere pentru gaming dintre calculator si laptop?

Funda pentru raspuns cu argumente

Răspuns Câştigător
| cookie01 a răspuns:

Cea mai buna alegere este calculatorul:
1. cu aceeasi bani iti cumperi un pc mai performant decat un laptop
2. laptopul se incalzeste foarte tare in timpul jocurilor si se poate strica si mai repede din cauza asta
3. in timpul jocurilor chiar daca ii pui cooling pad o sa se incalzeasca asa tare incat o sa se inchida.
4. daca ti se strica o piesa la pc o poti inlocui cu o alta mai buna daca vrei, dar la laptop, in cele mai multe cazuri trebuie sa il arunci cu totul.
5. laptopul este facut sa economiseasca energie deci nu o sa aiba aceeasi putere in jocuri ca si pc-urile

8 răspunsuri:
| buzucan a răspuns:

Eu zic sa lecturezi articolul acesta: http://configpc.info/sfaturi-de-cumparare-laptop.html
daca vrei un raspuns cat de cat apropiat...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calculatorul,poate sa zica oricine orice.Calculatorul e mai bun. Poti adauga cu usurinta rami sai alte componente.

| FoarteTareFrate a răspuns:

Calculatorul.
Gandeste.te ca e mult mai comod sa joci CS sau Fifa la pc, cu mouse si taste calumea, nu cu laptopul minuscul cu tastele cat unghiile tale. Laptopul ai tendinta sa il apropii prea mult de ochi, ceea ce nu e bine, sau sa il tii in brate, iarasi gresit caci se incalzeste foarte tare si nu e sanatos. Toate jocurile se vad mai bine pe pc, e mai usor cu tastele, la unele laptop-uri sagetile de exemplu sunt puse intr.o ordine ciudata, la fel si alte taste. In ziua de azi, unele laptop-uri costa la fel cat un pc. Daaar daca ai de gand sa pleci pe undeva si vrei sa ai mereu jocurile la tine un laptop e mai bun ca il poti cara cu tine.

FUNDA?happy

| SilentStorm explică:

Imi puteti recomanda un model pc pana in 2500?

| asdfjkl123 a răspuns (pentru SilentStorm):

Salut, eu zic un calculator din piese, te-ar putea ajunge chiar la jumatate de pret.

| DelyaMaryaa a răspuns:

Eu zic calculatorul pentru ca te tine mai mult, te costa cat un laptop.In schimb laptopul se incalzeste repede, se strica usor.Pe calculator te poti juca mai bine pentru ca merge mai repede si nu se strica usor.

| Simona_Simona_1989 a răspuns:

Calculator deoarece pe el ai mai multe programe, stai mai mult, e mai distractiv(parerea mea)acum funda big grin