| Niicole a întrebat:

Daca un prieten s-a conectat pe pc meu cu Team viewer, daca nu mai intru pe Team viewer acesta mai poate sa se coneceze la pc-ul meu fara sa stiu?

Răspuns Câştigător
| presus a răspuns:

Team Viewer foloseste un cod care trebuie trimis de tine pentru el sau invers. Daca tu nu-l accesezi si nu-i trimiti codul (codul se schimba dupa ce inchizi programul si-l deschizi iar). Deci el nu poate sa-ti intre in pc fara sa-i dai tu codul.

| CinevaNou a răspuns (pentru presus):

E posibil sa setezi si alt cod care sa-l cunosti doar tu si sa te conectezi cand vrei.

| presus a răspuns (pentru CinevaNou):

Din cate stiu eu nu e posibil. N-am incercat niciodata... sunt programe mai noi si mai bune decat Team Viwer.

| CinevaNou a răspuns (pentru presus):

E posibil -.- doar uita-te la setari. De ce crezi ca s-au chinui sa-l faca sa porneasca cu windows si sa ruleze permanent ca serviciu daca trebuie sa te chinui mereu sa ceri codul?

| presus a răspuns (pentru CinevaNou):

Foloseam Team Viwer acum 2 ani. Nu-l mai folosesc, n-am nevoie de el... posibil sa fie cum zici tu. Dar am auzit ca sunt programe mai bune si mai noi decat Team Viwer daca te intereseaza. Multumesc pentru funda!

8 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

Se conecteaza doar odata, cu acceptul tau. Codul trebuie schimbat ca sa nu se conecteze de mai multe ori.

| LoveStoryLoveYou a răspuns:

Nup.

| Nedea_Razvan_1995 a răspuns:

Nu poate sa se conecteze decat daca ai deschis team wiver in bara

| sabau15 a răspuns:

Normal ca nu