| Rebe97 a întrebat:

Daca unu imi trimite virusi pe calc si daca schimb windowsu dupa aia se repara
?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Da se repară, să zic aşa dar trebuie să formatezi complet hard-ul, asta pentru a evita migrarea viruşilor de pe o partiţie pe alta.La formatare îţi recomand să formatezi prima dată hard-ul în FAT, asta pentru a schimba sectorul de boot şi apoi să formatezi hardul normal în NTFS, dar nu quic.Succes

7 răspunsuri:
| valsulnorilor a răspuns:

Nici nu e necesar sa reinstalezi windows.Cu un program antivirus poti trata sistemul de operare si sterge virusii pe care i-ai luat prin download sau printr-un e-mail.Iti recomand AVIRA free. E gratis pe net.

| Fl4sh3rON a răspuns:

Da.Se repara.

| Mariaa a răspuns:

Nu inteleg ce vrei sa spui tu prin,, se repara''
Dar daca tu vei reinstala Windows`ul vei scapa de problemewinking
Succes!

| ambutisare a răspuns:

Acum depinde. daca e worm va reveni si dupa ce schimbi windowsu'.
Daca e virus o dispara daca e doar pe partitia cu windosul', daca e pe alta partitie va reveni. deci trebuie sa formatezi tot hdd-ul.

| mary_5801 a răspuns:

Exista si posibilitatea sa lucrezi in safe mode si poti curata virusul, fara sa mai fie nevoie de instalare.eu am win 7, nu stiu de care ai tu.

| sergiu_4172 a răspuns:

Daca nu vrei sa incerci cu antivirus trebuie sa formatezi hardul. Recomandat ar fi sa dai cativa banuti pentru un antivirus pentru ca dupa multe formatari ramai fara hard. Good luck!

| Lysa0sweet a răspuns:

Da. Normal. Daca schimbi windowsul totul se reseteaza.
Fundita?love struck