| AndreiAs02 a întrebat:

Daca vreau sa decupez dintr-o imagine ce program sa folosesc? Urgent,

Răspuns Câştigător
| lauraj12 a răspuns:

Exista undeva in dreapta un buton " decupare" (cut) tragi cu clickul ce dimensiune vrei iar apoi dai click dreapta si " decupare"(cut). deschizi o noua pagina de paint si dai click dreapta " lipire"(paste) apoi dai salveaza ca ( save as ) si la extensie dai jpg.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Picasa

| deeadeea111 a răspuns:

Sunt o multime de programe care pot face asta

| Jawsz a răspuns:

PhotoShop

| daniela1997 a răspuns:

Buna, poti folosi paint nu e numaidecit sa folosesti ceva programe grele ca ''photoshop''...
poti decupa imaginea si daca vrei si apesi pe CTRL+C ca sa o copii si pe alta foaie de paint apesi pe CTRL+V.
Funda?

| AndreiAs02 explică (pentru daniela1997):

Bun,dar pe ce apas la paint ca sa decupez imaginea? Da-mi un raspuns care sa ma lamureasca si dau repede funda!

| daniela1997 a răspuns:

La bara de instrumente sunt un fel de semne cu linii intrerupte si apasa pe ele, apoi tine apasat pe imagine sh decupeaza ceia ce vrei. Dupa ce ai decupat nu lua degetu de pe mouse si apasa CTRL+C si astfel vei copia. Si deja mai departe cum ti-am spus in primul mesaj. Funda acum?

| michela21 a răspuns:

Picasa il gasesti aici http://picasa.en.softonic.com/