| RyAngel a întrebat:

Daca vreau sa schimb abonamentul Vodafone, pastrand numarul, pot sa aleg... spre exemplu cate minute nationale/in retea sa am s.a.m.d. Adica intr-un fel sa cer un abonament dupa placul meu. Iar daca fac asta si vreau sa cumpar si un telefon, mai am reducere? Sau e numai la abonamentele lor. Nu stiu cum e cu fidelitatea, dar ajuta la ceva? Sunt in Vodafone de mai bine de 6 ani, asta imi poate folosi, tot asa, ca o reducere, sau internet sau ceva de genul?

Răspuns Câştigător
| MariusMorse a răspuns:

Da, iti poti reinnoi abonamentul (daca deja nu il ai reinnoit) pentru un alt pachet, si din cate stiu da exsista si optiunea sa-ti-l faci dupa placul tau. Daca pana acum nu ti'ai folosit punctele de fidelitate le poti folosi pentru ati alege un telefon si ramane sa dai diferenta de bani iar "vechimea" ta in Vodafone din cate stiu nu te ajuta (mama e in Vodafone pe abonament mai bine de 8 ani si nu a primit reduceri sau asa ceva...). Doar puntele de fidelitate te pot ajuta.
Sfatul meu este s-a mergi la un magazin Vodafone pentru mai multe detalii, ei iti pot spune ce vrei mult mai detaliat (doar daca nu sunt batuti in cap cum am gasit eu...).
Sper ca ti'am fost de ajutor, Bafta!

2 răspunsuri:
| MariusMorse a răspuns:

Merci pentru fundita! happy

| Dracie a răspuns:

Reziliezi contractul actual. Faci un nou abonament cu acelasi nr. se face transfer automat. Daca faci un nou contract iti poti lua un alt tel la noul abonament. Sau iti mai poti lua un tel mai ieftin in functie de punctele de fidelitate.