| noone3239 a întrebat:

DAU FUNDA! Buna ziua, as dori sa imi recomande cineva un program care iti detecteaza toate driverele ce necesita instalate pe computer pentru a functiona corect. Vreau sa imi reinstalez windowsul si din pacate nu mai am cd-ul cu drivere. Ma poate ajuta cineva? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| 0x11111051 a răspuns:

Driver Pack Solution. Are 4 GO. In el sunt toate driverele cunoscute la momentul de fata. Nu este nevoie de internet pentru a le instala.

Dupa instalare iti arata:
- X driveruri trebuie de instalat NEAPARAT
- Y driverurui trebuie de instalat OPTIONAL
- C* procesorului
- Viteza memoriei RAM (windows 7)

mai in scurt, programa e superba.

4 răspunsuri:
| luma a răspuns:

Instaleaza winsows 7 si nu nmai ai nevoie neaparat de driver poate doar de cel de la placa video care nu este obligatoriu s-ar putea sa ti'l puna si pe ala. poti sa il gasesti pe internet..Bafta!

| noone3239 explică (pentru luma):

Eu vreau sa imi instalez windows xp, nu am cd de la windows 7

| Gabi05 a răspuns (pentru noone3239):

Driverele nu se iau de pe net sau din programe precum driver genius.Fiecare driver il iei de pe pagina producatorului.
Vezi modelul placi de baza, si cauti pe situl placii tale driverele.
Vezi modelul placii video, si cauti driverele pe situl placii video.

| luma a răspuns:

OK,nu cred ca exista un program care sa faca asta dar iti dau alta solutie, cauta pe net driverele sigur le gasesti, cred ca iti trebuie la placa video cel mai mult. Daca nu sti cum se numeste poti sa intrii in propietati si sa vezi.Mai mult de atat nu pot face.