| Ciufulici a întrebat:

Dau funda celui sau celei care imi rezolva problema!
Deci e simplu, cand scriu pe messenger nu vad ce scriu eu si nici ceilalti!

7 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Niste virusi pot cauza probleme la yahoo mess si ca sa-i descoperiti faceti urmatorul lucru:dati control panel, security center, internet options si acolo ar trebui sa apara are Internet, Local Intranet, Trusted sites, and Restricted sites. Daca apare altceva in afara de acestea inseamna ca aveti un bug.Ca sa-l stergeti faceti urmatorul lucru:
Dati start, click Run.In casuta, tastati: regedit apoi apasati Enter. Navigati la key: HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft\ Windows \ CurrentVersion \ Internet Settings \ Zones si daca acolo apare altceva in afara de niste mici fisiere notate cu cifre de la 0 la 4, atunci acela trebuie sters imediat, dati restart la mess si isi revine imediat! sau instaleaza revo unistaler dezinstaleaza yahoo cu el la modul avansat apoi reinstaleaza yahoo

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Dezinstaleaza messenger-ul si apoi reinstaleaza-l. Merge sigur asawinking. Altceva nu vad ce ai putea face. Am patit si eu si s-a rezolvat cum iti ziceam.

| vladimir23 a răspuns:

Incearca asa :Se deschide in stanga jos la start run-ul in care se va scrie regedit apoi se da enter, se va afisa o fereastra de editare a registrilor din windows ( foarte mare atentie aici ) vei parcurge intocmai acesti pasi, se da click pe HKEY_CURRENT_USER, dupa care Software, dupa care Microsoft, dupa care Windows, dupa care CurrentVersion, dupa care Internet Settings, dupa care se va sterge folderul Zones cu click dreapta pe el si delete Se inchide regedit si redeskideti yahoo messengerul... ajutatii si pe cei care mai au aceasta problema cu acest mic tutorial.si apropo instaleaza-ti antivirus.MASS" sau mai poti incerca si la adresa asta :
http://www.videotutorial.ro/? p=1922

| Jadeite a răspuns:

Pare sa descrie problema ta: http://malaysia.answers.yahoo.com/question/index?qid=20100127192044AA32jL6
You may or may not have Internet Explorer as your default browser but it still plays an important part in the operation of Yahoo Messenger either way.
For this reasson you must keep it up to date and the support software for IE as well.
Update Internet Explorer
Check your scripting settings
To enable scripting:Internet Explorer8
Click "Tools"
Click "Internet Options."
Click "Security" tab.
Click "Custom Level" button.
Scroll down to "Script ActiveX.controls marked safe for scripting"- enable
Scroll down to "Scripting - Active scripting" - enable
Scroll down to "Scripting of Java applets" - enable
Click OK
Restart IE.
Pasii sunt destul de simplu de urmat, cand esti gata testezi din nou messengerul.

| ACC a răspuns:

Pai uite instaleaza-til din nou si vezi daca merge sau dai la T adica acolo unde iti faci scrisu cum vrei si vezi acolo ca sunt la culori dai si veziwinking

| AlexandraR a răspuns:

Păi, da un restart pc-ului şi dacă nu merge reinstalează messenger-ul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suma a doua numere este 312, iar daca se imparte unul la celalt se obtine catul 2 si restul 12.Aflati numerele