| SNOWTIGER a întrebat:

Dau funda de ce imi merge compu greu abia am reinstalat windowsu si imi merge greu posibil pentru ca nu am 1 gb ram eu acum am 512 rami sau de la placa video (este de 1 gb placa video) am procesor de 2400+ si hard diskul mi s-a ars am avut unu de 200 gb si pentru k nu am avut bani am luat unu de 20 gb

Răspuns Câştigător
| PickUp a răspuns:

Sall!
Ce windows are? Ce e? Caluculator sau laptop? Iti mai trebuie memorie ram!
Windows:
Windows XP: Modul clasic al sistemului de operare pentru calculator! (Fara virusi, citeste orice!)
Windows Vista: Modul intre Windows 7 si Windows XP!(Este foarte slab!)
Windows 7 : Windowsul excelent pentru laptop dar si pentru calculatoare cu Rami peste 1, 5GB!(Ti-l recomand pentru laptop dar el citeste unele fisiere pe care le descarci, el crede ca sunt furate!)
Windows 8: Windows foarte bun pentru Ipad 3, 4 Apple! Pentru calculator sau laptop este o porcarie!(Este mai mult pentru fitehappy )
Bafta!
Sper ca te-am ajutat!
Funda?big grin

| SNOWTIGER explică (pentru PickUp):

Este calculator wnidus service pack 3 black edition (modificat) cati rami mi-ar trebui sa am normal? si cati gb pe hdd?

| PickUp a răspuns (pentru SNOWTIGER):

La 512 ram te astepti sa mearga foarte bine mai ales cu windows care nu e facut bine si e si modificat. Nu sunt bune windowsurile astea! Eu iti recomand Vista (original) si o sa-ti mearga mai bine! Dar daca vrei sa ramai pe windows asta poti sa iei alta placa Ram cam de 2GB

| SNOWTIGER explică (pentru PickUp):

Mersi

| PickUp a răspuns (pentru SNOWTIGER):

Funda maa?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cu 512 ram la ce te astepti de la el?

| dantextcontrolpsp a răspuns:

Daca ai pus win 7 e normal sa se miste asa, dar daca ai xp-ul e o problema