| Sorinx a întrebat:

DAU FUNDA! Salut! Am avut windous 10 home pe laptop si am luat un virus am instalat dupa net Windous 10 sa il reinstalez.L-am reinstalat si am bagat sidiul cu drivele venit cu laptopu in magazin. Apoi laptopul si-a dat restart si ecranu se opres si se stingea. Acum vreau sa il resintalez la loc sa bag un stick dar nu merge sa intru in setarile bios sa sterg discurile
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| GL757W a răspuns:

Pai e simplu 1. fa-ti un stick boot-abil de aici https://www.microsoft.com/ro-ro/software-download/windows10,2.baga sticku-ul in portul USB, 3.In functie de laptop afla comanda de intrare in BIOS, 4.Selecteaza din BIOS sa boot-eze de pe stick, 5.iti faci partitiile dupa cum doresti si 6. Nu mai baga cd-ul cu drivere asigurate ca ai laptopul conectat la innternet si imdeiat dupa ce termina de instalat lasa-l aprox 30 min. si o sa vezi ca isi instaleaza singur driverele, s-ar putea sa ai driverele gresite pe cd asa am patit si eu la un ASUS.

| Sorinx explică (pentru GL757W):

Multumesc frumos! L-am facut! Dar problema era ca nu stiam cum sa intru in setarile Bios! Asa ca am instalat pe stik Windousu si l-am bagat pe laptop am reusit sa intru in This Pc prin task manager prin foldere si sa ii dau run la stick si am instalat windousu chiar daca ecranu se stingea si se aprindea. Oricum multumesc frumos happy

3 răspunsuri:
| GL757W a răspuns:

Daca vrei mai multe detalii lasa-mi Facebook intr-un mesaj privat