| anonim_4396 a întrebat:

Am o placa de sunet de la SOUND MAX, si am driverul. dar din pacate merg doar pe XP. momentan am Windows Vista, si cand incerc sa instalez imi spune ca sistemul nu e compatibil. OK! am inteles. deci imi trebuia driver pentru Vista ( 32 bit, x86 >= in cazul meu ). am cautat incontinuu dar nimic. m-ati putea ajuta voi cu acest driver, va rog?! big grin multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Sfatul meu este sa te lasi de vista... stiu ca e foarte misto dar e foarte prost, in sensul ca trebuie programe speciale pentru el, si in plus, nu toate jocurile sunt compatiblile cu el. De ex, mie imi zice ca driverul de la placa mea video nu e bun, si din cauza asta nu pot folosii multe programe. Am luat diverul si pentru vista, si pentru 7 si pentru xp dar cat timp am vista in pc nu merge. Acum am xp, cu tema misto de vista, desktopul l-am facut misto rau de tot

2 răspunsuri:
| titi a răspuns:

Spune exact placa de sunet sau placa de baza pe care le ai (daca totusi sunetul e integrat pe placa de baza). Poti folosi Aida ca sa afli exact ce ai in pc http://www.aida64.com/downloads

| DorelSudoru a răspuns:

Ori iti iei xp cu tema de vista ori popietes-compability-selectezi windows xp-amply-ok...