| αɴι28 a întrebat:

De cand ca sa-ti faci cont pe yahoo trebuie sa dai si nr. de mobil? Am incercat mai devreme sa-mi fac altul(alt id), dar imi zice ca mobilul e necesar.

4 răspunsuri:
| Iulian03 a răspuns:

Buna nu este obligatorie acea casuta daca vrei o completezi, daca nu, nu.

| OhGodWhy a răspuns:

Numa daca vrei
daca nu pur si simplu sari peste!

| SskorpyonN a răspuns:

Este pentru ca e mai usor asa daca iti uiti parola

| Jasm a răspuns:

Iti cere probabil la sfarsit, ca un ultim pas de realizare a contului. Trebuie sa cauti un buton pe acolo, "skip this step" sau "remind me later" si o sa treci peste pasul ala si o sa iti creezi contul. Yahoo (si nu numai) cere de la un timp numarul de telefon din motive de securitate, pentru ca atunci cand uiti parola sa o poti recupera printr-un sms trimis de catre ei.