Întrebare recomandată | Alexandra181 a întrebat:

De câte raportari e nevoie pentru a șterge un cont de instragam?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De foapte multe, ca suntd estui nebuni care raporteaza de ciuda, sau ura, si atunci instagramul vrae sa vada ca sunt 50-100 de raportari (de la persoane diferite) si abia atunci iau actiune sa-ti inchida acel cont.

| Ora de net a răspuns:

Salut!

Închiderea unui cont de către echipa Instagram nu ține de numărul de raportări făcute. Chiar și o singură raportare poate duce la închiderea acestuia în cazul în care acel cont încalcă termenii și condițiile stabilite de Instagram.

De cele mai multe ori site-ul trimite notificări către contul respectiv pentru a-l anunța despre o posibilă încălcare a termenilor și condițiilor. Dacă încălcarea este una gravă, atunci vor șterge automat contul. Acest proces se întâmplă, în general, în maxim 24 de ore.

În același timp, îți recomandăm să nu raportezi conturi fără vreun motiv specific, deoarece în cazul acesta va fi verificat și contul tău.

| RStar a răspuns:

Este de ajuns un report, dar depinde pentru ce. Daca vrei ca respectivul cont sa fie sters, cum ca ti-ar prelua identitatea, acesta trebuie sa aiba postate poze cu tine, sa aiba followeri mai putini etc

| Alexandra181 explică (pentru RStar):

Am dat ca este identitatea mea și nu am primit nici un răspuns