| Clara120 a întrebat:

De cateva ore am o problema cu sim-ul telefonului meu(retea Orange).Imi scrie "sim inactiv".SIM-ul s-a stricat din senin.Chiar nu-mi dau seama care ar putea fi problema.Am citit niste articole de pe internet in care scria posibilele cauze pentru care s-ar fi stricat sim-ul telefonului dar sunt sigura ca la mine nu se aplica.Acum cateva luni am mai avut problema aceasta dar am scos simu-ul, l-am reintrodus si s-a rezolvat.Acum vad ca nu mai merge in niciun chip.As vrea sa aflu parerea voastra.Credeti ca se mai poate face ceva cu aceasta cartela? S-o repar, cumva.(si bineinteles sa pastrez si numarul)Am numere de salvat in aceasta cartela si din aceasta cauza ma agit atata.

2 răspunsuri:
| radu75 a răspuns:

S a magnetizat simul. nu esti prima care patesti asta si mie la fel nu mi venea sa cred ca mi se intampla mie.am inteles ca la Vodafone costa doar 2 euro. vezi ca o sa te intrebe 3 numaere din agenda ta, pentru confirmare ca esti posesoarea simului respectiv si inca ceva, ai pierdut toate contactele din agenda. imi pare rau, am patit si eu

| Blackseid a răspuns:

Simplu happy
Daca ai de mult cartela sim e si normal sa inceapa sa faca figuri deoarece contactul se uzeaza si nu mai este asa bun si nu o mai citeste sau cipul din inauntru cedeaza.Iti dau un sfat copiaza daca mai poti contactele de pe ea in telefon si du-te ra reprezentata si o schimba iti da alta noua.
Baftawinking