| elenyss a întrebat:

Problema majora cu BlackBerry!
Astazi mi s-a descarcat telefonul de munca si am vrut sa bag cartela in bb personal insa unde ar trebui sa scrie "Orange" scria "insert SIM card". Apoi am reintrodus sim-ul personal si imi da aceeasi eroare cu insert sim si unde ar trebui sa fie liniile de semnal scrie cu rosu SOS. Nu pot sa apelez, nu pot fi apelata. A mai patit cineva, ma poate ajuta cineva? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| bibee22 a răspuns:

Mai incearca sa misti cartea sa o apesi sau asa ceva. Nu stiu ce altceva ai putea face sad I pare rau. Eu l-am tinut in buzunar la pantaloni odata si mi-a aparut la retea:SOS si l-am oprit si am scos cartea si am introdus-o iar si a trebuit sa merg la gestionare conexiuni sa bifez iar reteaua happy incearca sa faci si tu asta daca nu ai incercat deja.

2 răspunsuri:
| bibee22 a răspuns:

Incearca sa mergi la gestionare conexiuni, poate e deselectata reteaua. Se intampla happy

| elenyss explică (pentru bibee22):

Mobile network - ON. L-am stins si aprins de cel putin 10 ori pana acum si nimic...

| bibee22 a răspuns (pentru elenyss):

Mai incearca sa misti cartea sa o apesi sau asa ceva. Nu stiu ce altceva ai putea face sad I pare rau. Eu l-am tinut in buzunar la pantaloni odata si mi-a aparut la retea:SOS si l-am oprit si am scos cartea si am introdus-o iar si a trebuit sa merg la gestionare conexiuni sa bifez iar reteaua happy incearca sa faci si tu asta daca nu ai incercat deja.