| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile, de fiecare data cand incerc sa deschid un program(nero, messenger, mozilla etc.) imi apare scris:This file does not have a program associated with it for performing this action.Create an association in the folder options Control Panel.In control panel aceeasi problema.Nu pot accesa decat Folder Options.Va rog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| Genius21 a răspuns:

Prima data intri aici: http://www.dougknox.com/xp/file_assoc.htm
Ai sa vezi mai multe link-uri, tu downloadezi ce iti trebuie, dupa descrierea problemei tale, ar trebui sa downloadezi EXE File Association Fix.
Dai click pe link si o sa iti dea sa downloadezi o arhiva ZIP. O downloadezi si ai sa vezi un fisier pe care scrie xp_exe_fix.reg.
Dai click pe el si selectezi Yes.
Acum dai un restart si totul a revenit la normal.
Noroc.

| cristina12310 a răspuns:

Poate iti blocheaza antivirsul pc-ul, daca nu ai, sau, nu e din aceasta cuza, inseamna ca esti plina de cal troian si trebuie reinstalat windowsul, pentru ati da seama incearca sa pornesti fisierele cand ai antivirusul oprit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intra pe idul meu misulet22 si te ajut

www.mirceabondar.com