| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile mi se intrerupe sunetul la laptop. De exemplu daca ascult o melodie se aude aproximativ 1 minut iar apoi nu se mai aude nimic. Dau restart si iar se intampla la fel. M-am uitat la driver si imi spunea ca acesta functioneaza si ca este cel mai bun. Am instalat alt driver de la alt producator si tot asa imi spune. Nu inteleg ce are si chiar am nevoie de ajutor.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cum sa instalezi alt driver de la alt producator? Pai driverele nu se instaleaza asa dupa ureche! Incearca asa -> click dreapta pe My Computer -> Properties -> Device manager,(alternativa Start->Run si scrie devmgmt.msc ) click pe -> Sound video and game controllers -> dublu click pe driverul audio -> click pe tabul Driver de sus -> click pe Roll Back Driver (Revenire la driver) -> click OK ->restart pc. Vezi daca mai intrerupe.

neluL
| neluL a răspuns:

Nu instalezi windows-ul stai linistita!
Intra in Start ->run ->dxdiag -> aici da click pe tabul Sound 1 Sound 2, fa print screen si posteaza aici rezultatul. Mai spune si ce windows ai si pe cati biti (32 sau 64).