| DoarOana a întrebat:

De catva timp imi merge foarte greu calculatorul. Unele pagini se incarca foarte greu (unele chiar nu se deschid) si s-ar putea ca virusii sa fie problema. Am Nod32 si am 14 virusi in carantina. Trebuie sa imi reinstalez windowsul sau poata sa mi-l deviruseze cineva si fara sa il reinstaleze?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sterge virusii din carantina, dai clic pe fiecare si apoi dai erase. Succes si numai bine!

| teodor10 a răspuns:

Incearca karspesky sau avast (antivirusi)

| specialistul97 a răspuns:

Pai ia si tu frateloo Kaspersky Pure 2011
laughing
Si dupa aia no problem, cel mai bun antivirus la ora actuala, daca ai antivirusuri din 2005 e normal sa ti se viruseze sper ca te-am ajutat, da-mi funda

| specialistul97 a răspuns:

Adryan28 tu habar nu ai ce e ala firewall, firewall inseamna cand cineva vrea sa intre la tine in calculator rolling on the floor)))
Lol rolling on the floor))

| Maariiaa a răspuns:

Buna! Daca iti mai vrei calculatorul, reinstaleaza URGENT de tot un windows nou. Acei 14 virusi fac atat rau calculatorului, nici nu iti poti imagina. Ai grija pe ce site-uri intrii, de multe ori virusat, calculatorul isi uzeaza unele piese. Nu se poate devirusa un calculator fara sa reinstalezi windows-ul. Iti pirezi multe de pe el, dar totusi mai ai un calculator. Nu trebuie sa stai nicioadata cu virusii in calculator, este grav. Imediat ce aflii de un virus, incerci sa scapi de el. Unii virusi sunt mici si nu fac nimic calculatorului. Dar 14 nu au cum sa nu faca.
Succes!
Sper ca te-am ajutat!

| Adryan28 a răspuns:

Nu trebuie sa instalezi nimic. Si eu am eset nod 32 antivirus si mi-a detectat 3 virusi in windows, dupa care i-am scanat si i-am sters. ATENTIE virusii se sterg atunci cand nod 32 te intreaba daca vrei sa dai REBOOT adica sa restartezi pc-ul. Numai atunci se sterg virusii. A si inca ceva: Sa stii ca virusii intra in pc numai daca WINDOWS FIREWALL este dat pe OFF, atunci iti intra virus. DA cel mai bine este ca FIREWALL sa fie dat pe ON ca sa blocheze intrarea virusilor in calculator. Sper ca te-am ajutat.

| crystynaradu a răspuns:

Problama asta ar putea fi de la virusi dar poate fi si de la incarcarea dextopului foarte tare.Si eu am patit asta la calculator si era de la dextopul foarte tare incarcat.

| Al3x2010 a răspuns:

Ai putea sa stergi virusii din carantina daca merge si apoi sa mai stergi din programe.Eu asa am facut si a mers.

| T3cHn0loGi3 a răspuns:

Mie imi merge foarte greu calculatorul deci foarte foarte foarte greu.este si foarte slab dar cred ca e plin de virusi si nu stiu de unde sa iau antivirus cu licenta. ma simt foarte urat cand se blocheaza simt ca imi explodeaza capul imi vine sa dau cu picioru in unitate

| inlianval123 a răspuns:

Instaleaza cclener poate merge