| Anonimul151 a întrebat:

De ce atunci când încerc sa ma conectez pe un cont de Facebook mai vechi (pe care nu am intrat de mulți ani), îl găsesc și solicit codul pentru verificare. Însă codul nu vine, deși numărul de telefon cu care am făcut acel cont, încă e disponibil, încă este numărul meu. Cum as putea sa ma conectez pe acel cont?

9 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cand iti apare codul de verificare, de fapt ai gresit parola.
Cu parola corecta se conecteaza imediat; asa se intampla la mine.

| Anonimul151 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mi-am găsit contul, punând pe caută cu adresa de mail, iar acolo am dat paste la adresa URL a contulului, iar așa l-a găsit. Dau, pe conectează-te și îmi apare instant că s-a trimis codul de verificare. Dar, de fapt eu nu primesc nici un cod. Nu îmi apare să pun parola sau altceva.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Anonimul151):

Pai asta zic. Eu cand patesc treaba aia, incerc din nou cu alta parola (de data asta cea corecta), si ma logheaza direct, fara nici un cod de verificare.
Chestia aia cu codul de verificare e modul lor de a spune "parola incorecta". Apasa pe "am uitat parola" sau "reseteaza parola", pentru a primi cod pe mail.

| Anonimul151 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Chestia e că la contul acela nu cred că am pus o adresă de mail. Iar parola, știu că e corectă.

Nu am intrat pe acel cont de 3-4 ani sau chiar mai mult. Oare nu e din aceasta cauză?

Nu îmi apar nici una din opțiuni. Îmi apare doar ca s-a trimis cod și atât.

| Anonimul151 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Până la urmă am reușit să mă conectez la un cont. Am pus pe "Conectează-te bună alt cont", acolo am dat paste la adresa URL a contului, și am pus parola. Și așa a mers. Parola a fost corectă.

Însă, mai am un cont tot așa, dar la care nu mai știu parola. Dau pe am uitat parola, și îmi zice ca trimite un cod. Dar de fapt nu trimite.

Parola de la contul acesta nu o mai știu.

| AdrianaBacescu a răspuns:

E foarte greu. Durează chestia asta două zile.

| Anonimul151 explică (pentru AdrianaBacescu):

Atât de mult timp? De ce? Altădată îl primesc instant ( nu la contul la care vreau sa ma conectez ), dar și dacă îmi schimb parola de la contul pe care îl folosesc, îmi trimite acel cod pe care îl primesc instant sau după 1-2 min maxim.

| stefan2006stf a răspuns:

Pai, normal codul ar trebui sa îți vina, introdu numărul apoi dai pe,, ai uitat parola "

| Anonimul151 explică (pentru stefan2006stf):

Degeaba. Spune ca codul de verificare a fost trimis dar eu nu primesc nimic. Și nici parola nu ma pune sa o pun. Direct codul îl trimit. Asa zic ei...